1. Eesmärk: populariseerida Haanjamaa loodust ja Võrumaad kui ideaalset paika sportlikuks ajaveetmiseks rattasadulas ning pakkuda osalejaile võimalust oma võimeid proovile panna ülipikamaa distantsil.

2. Aeg ja koht: Laupäev, 22. september 2018.a. Võistluskeskus asub Võrus Kubija hotelli ees.

3. Distants:
– 100 km ühel ringil. Start kell 9.00

4. Võistlusklassid:
100 km distantsil on 3 võistlusklassi – M, N ja M50 (sündinud 1968 ja varem).

5. Registreerimine ja stardimaksud:
Osavõtjate registreerimine algab 11.07.2018 kell 9.00 ja toimub järgmiste kanalite kaudu:
– interneti teel www.haanja100.ee
– maili teel aadressile info[at]haanjamatkad.ee (soovitatav klubidele, firmadele jms arvega tasumisel).

Stardimaksud on periooditi järgmised:
Soodushind 11.07-31.07 – 84€
Tavahind 01.08-12.09 – 96€
Viimase minuti hind 13.09-22.09 kell 8:30 – 108€

NB! Osalejad, kes soovivad stardimaksu tasumiseks arvet, palume sellest enne stardimaksu tasumist korraldajat teavitada. Peale stardimaksu laekumist korraldaja kontole selle makse kohta arveid ei väljastata.

Stardimaks sisaldab: tähistatud rada, osaleja nimeline number, lõpetaja T-särk, toitlustamine rajal TP-des, toitlustamine võistluskeskuses (sõidueelse õhtu pasta-party 22.09 kell 18:00-19:30) ja (sõidujärgne pasta-party Kubija hotelli restoranis), kiipidega ajavõtt, diplom, auhinnafond, spaa kasutamise võimalus, tasuta sissepääs võistlusjärgsele after-party’le.

Olulised reeglid:
– osaleda võivad kõik 22.09.2000 ja varem sündinud, kes on piisavalt treenitud valitud distantsi läbimiseks
– osavõtust loobumisel stardimaksu ei tagastata ega kanta seda üle muudele võistlustele
– ümberregistreerimine toimub kuni 15. septembrini kell 24:00 ja maksab 10€
– juhendis märgitud tähtaegadest hiljem laekunud registreerimistasud arvesse ei lähe ja registreerijat stardinimekirja ei lisata. Hilinenud makset ei tagastata.

6. Autasustamine:
100km distantsi autasustamine toimub kell 16.30.
Autasustatakse 6 parimat meest ja 3 parimat naist esemeliste või rahaliste auhindadega ning 3 parimat veterani (M50) Haanja100 mälestusesemetega.
NB! Kõik osalejad saavad diplomi distantsi läbimise aja ja kohaga.

7. Muu oluline info:
– kõik osalejad osalevad Haanja100 Rattamaratonil omal riisikol
– kõik osalejad peavad kandma kiivrit
– üldkasutatavad ja maratoni trassil ületatavad teed on liikluseks avatud, seega peavad osavõtjad täitma liikluseeskirju ja järgima liikluse korraldajate märguandeid.
– kõikides TP-des (tankimispunktides) on saadaval spordijook (nii kohapeal joomiseks kui oma joogipudelisse valamiseks), vesi, banaan, soolakurk, leib, sool, kaeraküpsised, rosinad.
– lisaks tavamenüüle pakub Enerviti TP1 geele, Saare TP2 jogurteid-kohukesi, Eesti Pagari TP3 valikut oma kondiitritooteid , makaronirooga-grillvorsti ning RC Cola TP4 pakub lisaks RC Colat ja arbuusi.
– kõigis TP-des on rattamehhaanik koos piiratud valiku tööriistadega (igal osalejal on tungivalt soovitatav kanda kaasas elementaarsid tööriistu – pump, kuuskandid, ketivõti, või nn multitool’i), võimalusel kindlustavad korraldajad TP-des ka surve- või voolikupesu.
– soovi korral saab osaleja saata TP-desse oma varustust, selleks tuleb pakitud asjad tuua hiljemalt pool tundi enne starti TP-busside juurde, mis asuvad stardi vahetus läheduses
– korraldajal on õigus seada sisse TP-de lahtioleku ajad, mis määratakse maratonipäeva hommikul sõltuvalt hetke ilmastiku- ja rajaoludest.
– 100km distantsi kontrollaeg on 10h, finiš on avatud kuni viimase lõpetajani, kuid kontrollajast (st kell 19.00) mahajääjad on rajal omal vastutusel, korraldaja ei garanteeri TP-de lahtiolekut ja maanteeületuste turvamist väljaspool kontrollaega
– 100km raja 81. kilomeetril on kontrollpunkt (KP), millest edasi pääseb alates kella 18:00-st vaid rattatulede (esi- ja tagatuli) ja vähemalt 30%-lise aku kestvusega mobiiltelefoni olemasolul.
– finišis kõigile osalejatele suupisted ja karastavad joogid finišialas, soe toit ja jook Kubija hotelli restoranis, pesemisvõimalus hotell Kubija saunades ja spaas, rattapesu
– korraldajad kindlustavad katkestajate transpordi trassilt finišisse ainult Võru-Haanja-Ruusmäe maanteelt, transporti saab tellida ainult telefoni 511 4179 kaudu
– osalejail on soovitatav kaasa võtta mobiiltelefon, millega on võimalik korraldajaga (Ivar Tupp, tel 511 4179) ühendust võtta õnnetusjuhtumi või muu vajaduse korral.

Korraldaja: SK Haanja Rattamaratonid MTÜ, e-mail: info[at]haanjamatkad.ee, telefon: 511 4179