1. Eesmärk: populariseerida Haanjamaa loodust ja Võrumaad kui ideaalset paika sportlikuks ajaveetmiseks rattasadulas ning pakkuda osalejaile võimalust oma võimeid proovile panna ülipikamaa distantsil.

2. Aeg ja koht: Laupäev, 23. september 2023.a. Võistluskeskus asub Võrus Kubija hotelli ees.

3. Distants:
– 100 km ühel ringil. Start kell 8.30

4. Võistlusklassid:
– 100 km distantsil on 5 võistlusklassi – M, N, M50 (sündinud 1964-1973), N50 (sündinud 1973 ja varem) ja M60 (sündinud 1963 ja varem)

5. Registreerimine ja stardimaksud:
Osavõtjate registreerimine algab 4.07.2023 kell 8.30 ja toimub järgmiste kanalite kaudu:
– interneti teel www.haanja100.ee
– maili teel aadressile info[at]haanjamatkad.ee (soovitatav klubidele, firmadele jms arvega tasumisel).

Stardimaksud on periooditi järgmised:                                                                
Varase regaja hind 4.07-31.07 – 120€
Soodushind 01.08-31.08 – 132€
Põhihind 01.09-13.09 – 144€

NB! Osalejad, kes soovivad stardimaksu tasumiseks arvet, palume sellest enne stardimaksu tasumist korraldajat teavitada registreerimisvormis olevate väljade kaudu. Peale stardimaksu laekumist korraldaja kontole selle makse kohta tagasiulatuvalt arveid ei väljastata.

Stardimaks sisaldab: märgistatud rada, osaleja nimeline number, lõpetaja T-särk, toitlustamine rajal TP-des, toitlustamine võistluskeskuses (sõidueelse õhtu pasta-party 22.09 kell 18:00-19:30) ja (sõidujärgne pasta-party Kubija hotelli restoranis), elektrooniline ajavõtt (3-5 vaheajapunkti), auhinnafond, võistlusjärgne spaa ja saunade kasutamise võimalus.

Olulised reeglid:
– osaleda võivad kõik 23.09.2005 ja varem sündinud, kes on piisavalt treenitud valitud distantsi läbimiseks
– osavõtust loobumisel stardimaksu ei tagastata ega kanta seda üle muudele võistlustele
– osalus on vabalt kaubeldav (müüdav) kuni kella 12:00-ni 17. septembril 2023, teavitades osaleja vahetusest korraldajat e-maili teel, osaleja vahetus ehk siis ümberregisteerimine maksab 15€
– juhendis märgitud tähtaegadest hiljem laekunud registreerimistasud arvesse ei lähe ja registreerijat stardinimekirja ei lisata. Hilinenud makset ei tagastata
– Haanja100 MTB ärajäämisel või edasilükkumisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel osavõtumaksu ei tagastata
– tulenevalt radade kulgemisest looduskaitsealadel ja sihtkaitsevööndites on korraldajal võimalus vajadusel (kokkulepe Keskkonnaametiga) sisse seada osalejate piirangarv.

6. Autasustamine:
Autasustamine toimub kell 16:00
Autasustatakse 6 parimat meest ja 3 parimat naist Haanja100 mälestusesemete ja esemeliste või rahaliste auhindadega ning 3 parimat veterani (nii N50, M50 kui ka M60 klassis) Haanja100 mälestusesemetega.

7. Muu oluline info:
– kõik osalejad osalevad Haanja100 rattamaratonil omal riisikol
– kõik osalejad peavad kandma kiivrit
– üldkasutatavad ja maratoni trassil ületatavad teed on liikluseks avatud, seega peavad osavõtjad täitma liikluseeskirju ja järgima liikluse korraldajate märguandeid.
– kõikides TP-des (tankimispunktides) on saadaval spordijook (nii kohapeal joomiseks kui oma joogipudelisse valamiseks), vesi, banaan, soolakurk, leib, sool, rosinad.
– lisaks tavamenüüle pakub Enerviti TP1 geele, Eesti Pagari TP2 valikut oma kondiitritooteid, ….. TP3  makaronirooga-grillvorsti ning A. le Coq TP4 pakub lisaks RC Colat ja arbuusi.
– kõigis TP-des on piiratud valiku tööriistu, võimalusel ka mehhaanik (igal osalejal on tungivalt soovitatav kanda kaasas elementaarsid tööriistu – pump, kuuskandid, ketivõti, või nn multitool’i), võimalusel kindlustavad korraldajad TP-des ka surve- või voolikupesu.
– soovi korral saab osaleja saata TP-desse oma varustust, selleks tuleb pakitud asjad tuua hiljemalt pool tundi enne starti TP-busside juurde, mis asuvad stardi vahetus läheduses
– korraldajal on õigus seada sisse TP-de lahtioleku ajad, mis määratakse maratonipäeva hommikul sõltuvalt hetke ilmastiku- ja rajaoludest.
– 100km distantsi kontrollaeg on 11h ehk 9km/h – kontrollajast mahajääjad on rajal omal vastutusel, korraldaja ei garanteeri TP-de lahtiolekut ja maanteeületuste turvamist väljaspool kontrollaega.
– finišis kõigile osalejatele suupisted ja karastavad joogid finišialas, soe toit ja jook Kubija hotelli restoranis, pesemisvõimalus hotell Kubija spaas, rattapesu.
– korraldajad kindlustavad katkestajate transpordi trassilt finišisse ainult Võru-Haanja-Ruusmäe maanteelt, transporti saab tellida ainult telefoni 511 4179 kaudu
– osalejail on soovitatav kaasa võtta mobiiltelefon, millega on võimalik korraldajaga (Ivar Tupp, tel 511 4179) ühendust võtta õnnetusjuhtumi või muu vajaduse korral.

Korraldaja: SK Haanja Rattamaratonid MTÜ, e-mail: info[at]haanjamatkad.ee, telefon: 511 4179