Avaldatud:
Publish:
29 september, 2016

Kurjakuulutava numbriga, ehk kolmeteistkümnes, Haanja100 on möödas! 523 registeerunut, 492 startinut ja 479 lõpetajat (425/54) on selleaastase sõidu kuivad numbrid. Ligi 130 esmaosalejast kollanokka said endale selgeks, mis loom see H100 õige on ja 20 TEGIJAT, kes läbinud iga Haanja100 aastast 2004, on endiselt rivis!

Ilmataat “oll tuukõrd iks haanimiis” ja kuigi ilm oligi veidi vilu, siis ei lasknud taevas olnud pilvevaip isegi hommikusel kastel tekkida, mis omakorda säästis rada ning muutis selle üsnagi kiireks. Eelmise aasta võitja Kusti Kittilä ajast suutis selle aasta kõige kõvem mees Mihhail Utkin kärpida tervelt 17 minutit, lisades Haanja100 varasemate võitjariikide Eesti, Läti, Soome ja Šveitsi kõrvale uue – Venemaa. Teisena ületas lõpujoone noor rattalootus Josten Vaidem ning kolmanda koha peale peetud finišispurdi võitis Kristjan Randma. Seenioride klassi parim oli üldarvestuses 14-ndana lõpetanud kohalik äss Alar Reiska. Naistest võttis oma teise Haanja100 võidu Greete Steinburg, seekord Iiris Õunmaa ja Janika Lõivu ees.

Üle kolme aasta kavas olnud 100 miili sõit ei pakkunud üllatusi, kuigi nüüdne selle sõidu kuuekordne võitja (seitsmest peetud sõidust, sic!) Tarmo Mõttus pidi kuni lõpujooneni võitlust pidama senitundmatu leedulase Paulius Nataleviciusega, kes kokkuvõttes tõelise üllatusmehena pidi vaid sekundiga miilisõidu võidu ära andma. Miilisõidu kolmandale poodiumiastmele tõusis Aigar Raja!

14. Haanja100 toimub 23. septembril 2017, olles ühtlasi Eesti Meistrivõistlusteks XCM distsipliinis! Jumal olgu kiidetud, kes lasi tõde lõpuks sedapidi paista! Aamen!

Haanja100 tiim tänab kõiki särasilmseid osalejaid ja annab andeks ka virisejatele! Müts maha nende 62 ees, kes sel päeval pidid tööd tegema, et 500 saaks mõnuga võtta ehk siis H100-t sõita saaks! Kohtume juba uutel sadadel!!!