Avaldatud:
Publish:
1 juuli, 2019

Ka tuuri raskeim, Rõuge orgudes ja Haanja mägestikus sõidetud tuuri kolmas etapp ei toonud liidri osas muutusi – tuurile võitma tulnud Taavi Kannimäe ei andnud teistele lootustki ning võis lõpujoonel käed taeva poole tõsta. Teisena rajale läinud Raido Saar oli sunnitud sõidu katkestama ning nii jõudis poodiumi teisele astmele viimast päeva kolmandana alustanud Meelis Rebane. Päeva parima aja ja suurima üllatuse tegi aga Erki Kukk, kes seitsmendana päeva alustades sõitis ennast tuuri kokkuvõttes poodiumi kolmandale astmele.

Meespaaridel olid enne viimast päeva vahed üsna selged, kuid siiski suudeti selles masinaklassis esikolmik parkida lõpuaegades vaid 10 minuti sisse. Võitjatena lõpetasid 13nda Rõuge tuuri viimsel päeval liidritena rajale läinud Astro Baltics koosseisus Toomas Lepik/Kristjan Randma, jättes teiseks RedBike/Wilo tiimi (Sander Saar/Peeter Poopuu). Kolmas koht läks Pärnumaale Freesport tiimile koosseisus Aigar Raja/ Allan Jõgi.

Segapaaridest oli klass oma ette koduradadel sõitnud Haanja RK peretiim Tarmo ja Mari-Liis Mõttus, kes olid lõpus lausa poodiumi meespaaridele kandadele astumas. Teise koha heitlus oli põnevam, kuna läti paar Baldones Velokomanda (Ingrida Šmite/Nils Kazaks) oli paari ebaedu tõttu Cosmose tiimi (Tatjana Mannima/Are Mets) endale ohlikult lähedale lubanud. Viimane päev pani asja paika ning nii lõpetas läti paar teisena ja Cosmos kolmandana.

Kiireimad naised Rõuge tuuril olid Kristiina Kõll-Grünberg ja Liis Grünberg Porter Kuld nimelisest tiimist, edestades kokkuvõttes isegi naissoolode võitjat. Kokkuvõttes paar tundi tahapoole jäi Porter Roosa (Anu Konga/Kaire Koik) ning kolmanda poodiumi astme hõivasid RedBike Kiiret Pole tiimi liikmed Hedvig Valgemäe ja Helina Puuorg.

Naissoolode seas oli tuuri kiireim Karin Kriis, edestades Katrin Oolmetsa ja tuuril esimese leedulannana osalenud Vida Dolgovienet.

TUURI LÕPLIKUD TULEMUSED

KÜLLI LEOLA PILDID

 

14. Tour de Rõuge toimub 26-28. juunil 2020 ikka sealsamas Võrumaal!!!